تبلیغات
:: امر به معروف و نهی از منکر - انگار در خاكی غریب پرسه می‌زنیم ::

   آرشیو

   لینكدونی

   جستجو  در وبلاگ

برای جستجو در این صفحه کلمه ی مورد نظر را در کارد زیر وارد کنید.


   نظر سنجی

   لینك دوستان

طرح‌های ضربتی برخورد با مشكلات فرهنگی هم اكنون پاسخ داده و ناهنجاری‌های چند سال گذشته هم اكنون مراحل نهادینه كردن خود به شكل یك هنجار اجتماعی را می‌پیماید.

*
انگار در خاكی غریب پرسه می‌زنیم
كافی است سری به اماكن عمومی مانند مترو، اتوبوس، موسسات آموزشی ، كافی شاپ‌ها، پارك‌ها و بسیاری از مناطقی كه همه مان این‌روزها شاهدش هستیم زده و تاثیرات اقدامات فرهنگی صدا و سیما، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مرتبط را ببینیم.
دیگر لازم نیست برای دور ماندن از نگاه‌های گناه رفتن به "دربند "، "دركه " یا پیست‌های اسكی دیزین و آبعلی را بر خود حرام كنید بلكه كافی است در خودروی خود نشسته و كمی اطراف خود را بنگرید كه چهاردیواری‌های اختیاری هم اكنون در خیابان‌ها پرسه می‌زنند.
بودجه‌های میلیاردی غرب و شرق دارد جواب می‌دهد و صدا و سیمای بحران زده ما هم در حركتی در خور توجه اقدام به تمسخر زنان چادری در قالب معتاد و فقیر و بیچاره و پخش فیلم‌های آمریكایی با مضامین ناجیان بشری نموده و نقش پیاده نظام قدرت‌های غربی را در خاك ایران ایفا می‌كند.

*
نیروی انتظامی صلاحیت كار فرهنگی را ندارد
دكتر انتظاری عضو هیئت علمی دانشگاه علامه به عنوان یك آسیب شناس اجتماعی در این باره می‌گوید: برخورد نامناسب نیروی انتظامی باعث جریح‌تر كردن برخی از جوانان كرده به طوری كه هم اكنون برای اصلاحات فرهنگی با مشكلات عدیده‌ای مواجهیم.
او می‌افزاید: دولت باید با بسیج رسانه‌ها و دستگاه‌ها و برنامه‌سازی مناسب برای تقویت جایگاه خانواده، مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی غرب، نظارت بر واردات كالاهای غربی به كشور به ویژه پوشاك، توجه دادن مردم به شعائر دینی و ارزش‌های ملی - اسلامی و مشاركت دادن همه آنها در ترویج فرهنگ حجاب، فرهنگ سازی سالم و صحیح اسلامی در دانشگاه‌ها، اصلاح عملكرد نخبگان در حوزه حجاب و عفاف، تربیت افرادی كه بتوانند فرهنگ عفاف و حجاب را ترویج دهند، گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منكر در كشور و در عین حال جلوگیری از برخوردهای احساسی و سطحی با مقوله بدحجابی و بی‌حجابی، اختصاص بودجه‌های فرهنگی و .... در زمینه حجاب و عفاف فرهنگ‌سازی و اگر نتیجه نگرفت با برخوردهای تحكیمی بر اساس قانون، با قانون‌شكنان برخورد كند.
وی تصریح می‌كند: اگر جامعه‌ای از لحاظ عفاف مصون نباشد، فرزندان سالمی در آن جامعه تربیت نمی‌شوند و برای اینكه محیط سالمی داشته باشیم باید به گسترش حجاب و عفاف در جامعه اهمیت بیشتری دهیم.

*
مهلت مجلس برای كنترل بد حجابی
انگار كه یك شبه باحجاب شدن مردم خم رنگرزی است چرا كه مجلس به وزارت كشور یك ماه مهلت داده‌ تا برای پاسخگویی درباره مفاسد اجتماعی و مظاهر شكستن عفاف و حجاب پاسخ قانع كننده‌ای ارائه دهد.
البته نتیجه آنهم معلوم است؛ ضربه بسیار سنگینی كه به دولت وارد خواهد شد چراكه هر زمان فرهنگ سازی لازم صورت گرفت و مسئله حجاب در كشور نهادینه شد و تمام ارگان‌های نظام در این مسئله به اتفاق رسیدند آنگاه ساز و كار قانونی برای این مسئله ضرورت پیدا خواهد كرد.

منبع: خبرگزاری فارس



لینك ثابت   نویسنده : عروة الوثقی   نظرات ()

صفحات سایت