تبلیغات
:: امر به معروف و نهی از منکر - نگاهی به رفتار با زن در غرب ::

   آرشیو

   لینكدونی

   جستجو  در وبلاگ

برای جستجو در این صفحه کلمه ی مورد نظر را در کارد زیر وارد کنید.


   نظر سنجی

   لینك دوستان

کسانی که کشورهای غربی را در ذهن خود رویایی می پندارند، حتماً این مطلب را بخوانند!

 

عده ای معتقدند که اسلام به دلیل جلوگیری از (به اصطلاح) آزادی جنسی، افراد را عقده ای کرده است و اگر انسانها آزاد باشند، به تدریج این امر برایشان طبیعی می شود و چنین حساسیتهایی را شاهد نخواهیم بود. حال ببینیم غرب با چنین تفکراتی به کجا رسیده است؟

1. تجاوز به عنف  (به زور)  از هر 34 دقیقه یك فقره به هر 14 دقیقه یك فقره رسیده طبق نوشته مجله نیوزویك هر ساله دهها هزار كودك در اروپا مورد تجاوز جنسی  و سوء استفاده های دیگر قرار می گیرند این آمار مربوط به دو دهه ی گذشته می باشد اكنون این آمار به طور وحشتناكی افزایش یافته است.

2- طبق آمار گیری در انگلستان 41% زنان 1۶ تا 30ساله از اینكه احتمالا مورد تجاوز قرار گیرند همیشه و به طور دائم بسیار نگران هستند، بیش از 11%  از زنان انگلیسی به هر حال یك روزی از سال مورد تجاوز قرار خواهند گرفت 4 % زنان از آژیرهای هشدار دهنده جنسی استفاده می كنندو 7% از زنان  كلاسهای دفاع از خود دیده اند.

3- در سال 1993بیش از 4200دانش آموز دختر به مجله سون تین گزارش دادند كه  پسرها آنها را مورد حركات  تحریك  آمیز قرار داده اند . پژوهشگران دانشكده ولسی  پس از انتشار  این مطلب  دریافتند كه در حدود 40 درصد دختران هر روز و 29 درصد به طور هفتگی مورد آزار جنسی قرار می گیرند. بیش از دو سوم این مزاحمت ها در انظار عمومی صورت می گیرد و حدود 90 درصد آنان مورد رفتار و گفتار تحریك آمیز قرار می گیرند.

4- به گفته شلیت، برنامه زندگی خانوادگی در ایالت نیوجرسی، با آموزش مسائلی مانند كنترل زایمان، سقط جنین... و بلوغ از مهد كودك آغاز می گردد. 

5- الكساندر سنجر، (مسئول سازمان والدین شهر نیویورك در سال 1998در روزنامه دیلی نیوز می نویسد : 75درصد نوجوانان آمریكایی قبل از پایان تحصیلات متوسطه رابطه جنسی دارند!!! در نیویورك بیش از 54 هزار نوجوان بین سنین 15 تا 19 سالگی باردار می شوند.

6- سفرانسیس ویلیارد كه یك مسیحی ثابت قدم بود و در تبلیغ دینش ید طولائی داشت، اولین كسی بود كه جنبش زنان را پایه ریزی كرد(در سال 1880) او سخت كوشید تا امتیاز ات بیشتری برای  زنانی كه حقوق آنان به طرز خشونت باری نقض شد كسب نماید. زنان به خاطر تحریف ارزشهای اخلاقی توسط مردان، برای مدتهای طولانی قربانی جریان قراردادی ناجوانمردی ها بودند می نویسد: وقتی در ماساچوست و ورمونت جرم دزدیدن یك گاو از جرم تجاوز به یك دختر سنگینتر است و یا در ایلی نویز تجاوز اصولا جرم محسوب نمی شود به این نتیجه می رسیم كه (ما زنان) مدت های طولانی است كه قربانی فرومایگی هستیم. (1)

صدرنشین تجاوز به عنف در اروپا (2)

بر اساس گزارشات ارائه شده به اتحادیه اروپا، آمار تجاوز به عنف در سوئد به رقم سالانه 46 در یکصد‌هزار نفر رسید و بدین ترتیب، سوئد در آمار تجاوز به عنف در صدر کشورهایی اروپایی قرار گرفت!

سایت شبهه نوشت: بر اساس این گزارش، رقم ثبت شده در سوئد دو برابر انگلستان با 23 در یکصد‌هزار نفر و چهار برابر کشورهای دیگر اسکاندیناوی، آلمان و فرانسه است و نسبت به برخی از کشورهای جنوب و شرق اروپا تا 20 برابر می‌باشد!
دین‌زدایی، خانواده ستیزی و دستآوردهای اندیشه‌هایی چون: لیبرالی دمکراسی، آزادی مطلق جنسی و ترویج فمینیسم در سوئد نیز مانند سایر کشورها نتیجه‌ی معکوس خود را نشان داده و آثار سوءاش را به بار نشانده است.

آمار ترک تحصیل در امریکا

در شهر فیلادلفیا ششمین شهر بزرگ امریکا از هر سه دانش آموز یک نفر ترک تحصیل می کند. از چهار میلیون دانش آموزی که هر ساله در مقطع دبیرستان های امریکا تحصیل می کنند، یک میلیون و سیصد هزار نفر قبل از فارغ التحصیل شدن ترک تحصیل می کنند. این بدان معناست که در هر روز مدرسه، هفت هزار نفر و هر بیست و شش ثانیه یک دانش آموز در آمریکا ترک تحصیل می کند!

کارشناسان علل مختلفی از جمله مشکلات خانوادگی، بارداری!، خستگی و مسائل امنیتی را برای فراگیر شدن این پدیده ذکر می کنند.

با ترک تحصیل هر دانش آموز آسیب زیادی به جامعه آمریکا وارد می شد. هزینه این ترک تحصیل ها سالانه هشت میلیارد دلار است. علاوه بر هزینه های مالی و اقتصادی ،این پدیده از لحاظ امنیتی نیز مسئله ساز است. حدود پنجاه و نه درصد زندانیان در زندان های فدرال آمریکا کسانی هستند که تحصیل خود را رها کرده اند. کارشناسان هشدار می دهند که اگر دولت امریکا تدبیر جدی برای حل این معضل نیندیشد،باید شاهد روانه شدن کودکان و نوجوانان خود به زندان ها بجای دانشگاهها باشد. (3)

اما چرا مشکلات خانوادگی در غرب تا بدین حد است و چرا کانون خانواده از هم گسیخته است؟

 

با کمی تأمل متوجه خواهید شد که این مشکلات به خاطر تفکرات آنها است. سالها پیش به نام علم و تجدد و روشنفکری، دین را از صحنه زندگی بیرون راندند و تفکراتی مبتنی بر لذتهای نفسانی بر آنها حاکم شد. اندیشه‌هایی چون: لیبرالی دمکراسی، آزادی مطلق جنسی و ترویج فمینیسم.

 

مثلاً به بهانه تساوی مرد و زن، اکثر زنان مانند مردان، شاغل هستند و مسلماً کمتر به امور تربیتی فرزندان می رسند. حال فرزندان که از نعمت سرپرست به معنای حقیقی آن، محروم هستند، کجا تربیت می شوند؟ بدیهی است، مدرسه، تلوزیون، سینما، خیابان و پارتی های دوستانه و ... .

در مدارس و دبیرستانها، به علت آموزش روابط جنسی و تشویق به فرهنگ بی بند و باری (به طوری که اگر دختری در پایان دوران دبیرستان، هنوز باکره باشد، عقب افتاده و اُمُّل است!)، و غلیان شهوت جوانان و نا پختگی آنها، میزان حاملگی ناخواسته، بسیار زیاد است. در این شرایط اگر به جنینی که از راه نا مشروع به وجود آمده (زنا زاده) رحم کنند و او را از بین نبرند، دو حالت متصوّر است. اگر آن دختر و پسر، به خاطر فرزند ناخاسته، با هم ازدواج کنند، ازدواجی اجباری است و آینده آن خانواده به شدت متزلزل است. و اگر ازدواج نکنند،چه خواهد شد؟!

در هر دو صورت معلوم نیست چه آینده ای پیش روی اوست. زیرا اگر زنده بماند، سیستم اخبار، فیلمها و شبکه های تلوزیونی و حتی آموزشی، در خدمت (بازیچه) یهود است و هر طوری که بخواهند تربیتش می کنند! و نتیجه همینهایی هستند که امروزه در امریکا و کشورهای غربی می بینید!

همین به اصطلاح آزادی! و درحقیقت بی بند و باری جنسی، باعث شده است که بیش از نیمی از فرزندان متولد شده در امریکا از راه نا مشروع هستند و در صد بالایی از نیم دیگر آنها، پدرانشان قبول ندارند که فرزند خودشان باشد! چون زن می تواند با هر کس که خواست رابطه داشته باشد و شو هرش نمی تواند به او اعتراض کند! زیرا همه آزادند! 

در واقع این تفکرات احمقانه، به بهانه آزادی، ریشه خانواده را از هم پاشیده است.

 

بنابراین در اینجا فلسفه حجاب و عفاف و ممنوعیت زنا و روابط نامشروع در اسلام، مشخص می شود. چرا  که این مشکلات در جوامع اسلامی بسیار اندک و ناچیز است و اگر هم چنین مشکلاتی باشد، از سوی کسانی است که به دستورات اسلام اهمیت نمی دهند. اسلام با روابط جنسی مخالف نیست، بلکه کاملترین دستورات و را درباره روابط جنسی بین زن و مرد دارد. تشویق بسیار جوانان به ازوداج، و جلوگیری از بی بند و باری و روابط نا مشروع، در واقع باعث قوام کانون خانواده می شود. به این ترتیب، هم غریزه جنسی، ارضاء خواهد شد و هم کانون خانواده مستحکم خواهد ماند که نتیجه آن تربیت نسلی موفق و به دور از بی بند و باری و قوام جامعه است.   

1. http://www.cloob.com

2. http://www.khedmat.ir/

3. http://www.iribnews.ir/لینك ثابت   نویسنده : عروة الوثقی   نظرات ()

صفحات سایت