تبلیغات
:: امر به معروف و نهی از منکر - فوتبال یا بازگشت با جاهلیت؟! ::

   آرشیو

   لینكدونی

   جستجو  در وبلاگ

برای جستجو در این صفحه کلمه ی مورد نظر را در کارد زیر وارد کنید.


   نظر سنجی

   لینك دوستان

در عصر علم و تکنولوژی و در زمانی که انسانها مدعی هستند از نظر علوم مختلف و درک و فهم در سطح بالایی هستند، با کمی تأمل به اعمالی که از همین انسانهای مدعی سر می زند، متوجه جاهلانه و به دور از درک و فهم بودن کار آنها می شوید تا جایی که می توان گفت این زمان، عصر بازگشت به جاهلیت است.

فوتبال یکی از این کارها است.

میلیونها نفر از مردم جهان، از طرفداران فوتبال هستند. عده ای به عنوان فوتبالیست، با استفاده از این طرفداران، و عده ای به عنوان سرمایه گذار باشگاه دار، دلال و... با استفاده از این فوتبالیستها پول کلانی به جیب می زنند.

این در حالی است که پولهای کلانی که در این مسیر خرج می شود، می تواند تمام گرسنه های جهان را سیر کند! و یا حتی می تواند صرف سرمایه گذاری هایی شود که برای آینده ملتها و دولتها سودمند باشد. مثلاً در زمینه علم و تکنولوژی و تربیت انسانهایی کارآمد برای پیشرفت یک جامعه.

در کشور افریقای جنوبی که میزبان جام جهانی 2010 است، عده زیادی در فقر و گرسنگی به سر می برند. این درحالی است که بودجه زیادی صرف فراهم آوردن ورزشگاهها و امکانات برای این رقابتها شده است. این کشور در بحران اقتصادی قرار دارد و حتی اگر از میزبانی جام جهانی، درآمد زیادی کسب کند، کل درآمد جام جهانی را باید صرف نجات از بحران اقتصادی کند! و چیزی به فقرا نخواهد رسید!

یکی از ساکنان مناطق فقیر نشین در این باره گفت: مردم اینجا علیه برگزاری مسابقات جام جهانی اعتراض می کنند چرا که زمانی که میلیونها دلار برای برگزاری این رقابت ها هزینه می شود، مردم این منطقه با فقر و گرسنگی دست و پنجه نرم می کنند. وی ادامه داد: وضعیت ما را مشاهده کنید. مردم چیزی برای خوردن ندارند، برق ندارند و...

متأسفانه با تبلیغات گسترده ای که به خصوص در کشور خودمان در این زمینه انجام می شود، هیجان کاذب زیادی در فوتبال ایجاد می شود و عده زیادی را به خود جلب می کند.

گذشته از بودجه های کلانی که برای فوتبال خرج می شود (که در هر صورت، از جیب مردم می رود، نه فوتبالیستها و سرمایه گذاران!!!) زمان زیادی که مردم برای فوتبال صرف می کنند، مانع از استفاده مفید آنها از عمر کوتاه و گرانمایه آدمیزاد می شود.

مگر افراد در طول شبانه روز چقدر وقت دارند؟! چرا باید عمر گرانمایه انسان صرف هیجان رد شدن یا رد نشدن یک توپ از خط یک دروازه شود؟!!! با بها دادن به فوتبال، چه علمی پیشرفت می کند؟ کدام مشکل بشر برطرف می شود؟ و چرا یک عده از جهل مردم سوء استفاده کرده و پول زیادی به جیب بزنند؟! در بعضی کشورها، زمانی که اوضاع اقتصادی یا سیاسی به هم می ریزد، فوتبالشان جذاب تر می شود! در واقع سیاستمداران با ترویج چنین اموری، و اعمال نفوذ در آن، سعی در سرگرم کردن مردم و فرافکنی افکار آنها دارند تا راحت تر به کارهای خودشان برسند؟!

آیا این اعمال بیهوده، نشانه بازگشت به جاهلیت نیست؟!!!لینك ثابت   نویسنده : عروة الوثقی   نظرات ()

صفحات سایت