تبلیغات
:: امر به معروف و نهی از منکر - حرمت شکنی صدا و سیما ::

   آرشیو

   لینكدونی

   جستجو  در وبلاگ

برای جستجو در این صفحه کلمه ی مورد نظر را در کارد زیر وارد کنید.


   نظر سنجی

   لینك دوستان

برای اولین بار پس از گذشت 32 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ممنوعیت تک خوانی زن با اجرای تیتراژ پایانی سریال مختارنامه برداشته شد.


در تیتراژ اولیه سریال هم یک زن تک خوانی کرده
بود که با پافشاری مسوولان صدا و سیما یک مرد این تک خوانی را با تک مضراب هایی از تک خوانی یک زن اجرا کرد.

 


خواننده این لالایی یک زن بوشهری به نام خانم رحمانی است که از قضا به شدت از پخش صدای خود در رسانه ملی شاکی است. گفتنی است صدای این زن بوشهری که در مجالس زنانه به مداحی می پردازد از مدت ها قبل به صورت یک کلیپ کوتاه صوتی از طریق تلفن های همراه دست به دست گردیده و علی الظاهر یکی از این بلوتوث ها به دست اندرکاران سریال مختارنامه نیز رسیده است!
این در حالی است که چند روز پیش همین خانم در گفت و گو با رسانه ها از شکایت خود از تهیه کننده مختار نامه به علت اینکه برای پخش آن از او اجازه نگرفتند، خبر داده بود.
بحرانی در مصاحبه اولش با گفتن اینکه «به ما می گویند پخش صدای زن حرام است ولی
به خودشان که می رسد صدای مرا پخش می کنند» ضمن غیر شرعی دانستن پخش صدای زن به شدت از این که صدایش روی تیتراژ مختار نامه آمده بود گلایه کرده و گفته بود اصلاً خبر نداشته است که این صدا کی و کجا ضبط شده است!

این در حالی بود که صدای وی مدتهای پیش در توسط موسسه ماهور در یک بسته موسیقایی به فروش می رسیده است!
به نظر می رسد خانم بحرانی ابتدا از روی ترس مصاحبه اول را انجام داده بود و بعد که دوستان صدا و سیما خیالش را از شرعی بودن ماجرا راحت کرده اند مصاحبه دوم را انجام داد و گفت شکایتی ندارم!

 

جالب اینجا است که او گفته امیدوارم کارم مورد قبول خداوند و بعد امام حسین (ع) باشد!

 

آری! حتماً هم اینگونه است! اصلاً ما هم برای این زن خواننده که به برکت صدای او، پس از 32 سال، حرمت پخش تک خوانی در صدا و سیما از بین رفت، دعا می کنیم تا ثوابش به روح پدر و مادرش برسد! ان شا الله خود امام حسین (ع) اجرتان را بدهد!

اما در پی اعتراضات بسیار در مورد پخش این تک خوانی، رئیس صدا و سیما تصمیم گرفت تا در مصاحبه ای ویژه که خود او مجری آن بود، شخصاً از خانم بحرانی تقدیر به عمل آورد تا به تمام حرف و حدیث ها خاتمه دهد. در واقع او با این کار جسارت صدا و سیما را در پخش صدای این زن بوشهری (به عنوان نمونه ای از حرمت شکنی های صدا و سیما) نشان داد و با این روش امت معتقد و شهید پرور و معترضان به این کار را مورد استهزاء قرار داد.

 

مسئولین صدا و سیما به خصوص دست اندرکاران سریال مختارنامه بدانند که هر دفعه ای که این صدا در گوش مخاطبان این سریال طنین انداز می شود، با گناه همه شریک خواهند بود و مورد لعن مؤمنین و هر لعنت کننده ای قرار خواهند گرفت. لذا هر چه سریعتر در پخش صدای این زن بوشهری از رسانه ملی تجدید نظر کنند.لینك ثابت   نویسنده : عروة الوثقی   نظرات ()

صفحات سایت